چاپ        ارسال به دوست

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان:

۷۵طرح اقتصاد مقاومتی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

 

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: در سالروز تشکیل بسیج سازندگی تعداد ۷۵پروژه اقتصاد مقاومتی در سراسر سیستان وبلوچستان افتتاح شد.

 

 سردار حسین معروفی صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در زاهدان اظهار داشت: به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی به دستور مقام معظم رهبری امروز تعداد 75 پروژه اقتصاد مقاومتی در 19 شهرستان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

 

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: برای این پروره‌ها که تعداد هیجده پروژه درحوزه محرومیت زدایی بوده است جمعا" مبلغ 370 تومان اعتبارصرف شده است و این پروژها در زمینه‌های ساخت مدرسه، ساخت خانه عالم، احیای قنوات، آبرسانی، ساخت مسجد و حسینیه، سرویس بهداشتی و تکمیل حوزه علمیه بوده است.

 

سردار معروفی تصریح کرد: پروژه‌های اشتغال‌زایی اقتصاد مقاومتی شامل راه اندازی مزارع زنبورعسل، صنایع تبدیلی، شیلات، ماکیان، گلخانه، قالیبافی، صنایع دستی، پرورش شترمرغ، پرورش دام سبک و سنگین  است که جمعا" 570 میلیون تومان اعتبار برای راه‌انداری این طرحها اعتبار صرف شده است که با افتتاح این 75 طرح  برای بیش از 2000 نفر شغل ایجاد شده است.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در زمینه ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال زایی در راستای اقتصاد مقاومتی بیش از 14 میلیارد تومان تسهیللات بانکی کم بهره پرداخت شده است، افزود: امسال نیز برنامه ریزی شده در این راستا مبلغ 50 میلیارد تومان تسهیلات بانکی کم بهره به متقاضیان ایجاد واحدهای کوچک اشتغال‌زایی پرداخت شود.

 

فرمانده سپاه سلمان با اشاره به اینکه ایحاد واحدهای اشتغال زایی ومحرومیت زدایی ازماموریتهای سپاه نیست بلکه ان را در راستای ارمانهای امام راحل و منویات مقام معظم رهبری ازرسالت های خود می‌داند، تصریح کرد: ما با تمام توان خود برای اینکه ماموریت مهم اقتصاد مقاومتی واقدام وعمل بر زمین نماند وبا این تلاشها غبار محرومیت از چهره استان زدوده شود اماده همکاری در اجرای پروژه‌های کوچک وزود بازده با دولتهای مختلف بوده واکنون نیز همراه با دولت تدبیر و امید هستیم.

 

وی همچنین بااشاره به بیانات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصادمقاومتی راه موفقیت در برابر تحریم های اقتصادی دشمنانان را توجه دادن به اقدام وعمل درحوزه اقتصاد مقاومتی خواند و تاکید کرد: راه‌اندازی واحدهای کوچک و زودبازده وقطب بندی قابلیتهای اقتصادی شهرها و بازاریابی برای محصولات کشاورزی از اولویتهای بسیج سازندگی است و هم اکنون 690گروه جهادی درحوزهای مختلف فرهنگی محرومیت‌زدایی و اشغال‌زایی درسطح استان فعالت دارند.

 

نماینده‌ مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با تجلیل از نقش بسیج سازندگی در ایجاد شغل و رفع محرومیت از مناطق استان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بعنوان نبض تپنده نظام وانقلاب دانست و گفت: اگر سپاه نبود نمی‌توانستیم از اول انقلاب تا کنون از بحرانهای مختلف عبور کنیم.

 

مولوی نذیراحمد سلامی افزود: اقصاد مقاومتی بعنوان عامل موفقیت کشور براساس منویات مقام معظم رهبری در برابر مشکلات اقتصادی موجود در کشور است.


١١:١٢ - شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٦٠٤  • آیتمی یافت نشد