چاپ        ارسال به دوست

رحمانی فضلی:

مشارکت مردم رکن اصلی موفقیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور است

بیش از 120 تن از فعالان اقتصادی استان های آذربایجان شرقی، کرمان و لرستان و 28 فعال اقتصادی از سایر استان های کشور در این نشست راه های همکاری با متولیان اجرای اقتصاد مقاومتی در استان های الگو را بررسی می کنند. در ابتدای این نشست پس از گزارش دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور رحمانی فضلی وزیر کشور با تبیین اهداف نشست به بیان اولویت های اقتصادی استان های پیشرو در اجرای اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: اجرای طرح های جدید دارای اولویت ویژه و توجیه فنی - اقتصادی و مالی ، واگذاری طرح های صنعتی نیمه تمام با پیشرفت 80 درصد و واحدهای اقتصادی نیمه فعال و دارای مشکل نقدینگی در استان های الگو و پیشران آذربایجان شرقی ، کرمان و لرستان از رویکردهای مهم در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی خواهد بود و این رویکرد ها از پشتیبانی استانداران و حمایت قرارگاه اقتصاد مقاومتی برخودار می شود.

جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان های منتخب، با اشاره به مشارکت مردمی به عنوان رکن اصلی موفقیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی حضور پر قدرت مردم است و پایه اصلی پیشبرد اقتصاد مقاومتی بر مشارکت مردم استوار است.
در ادامه این نشست 9 نفر از فعالان اقتصادی استان های آذربایجان شرقی ، کرمان و لرستان به بیان نقطه نظرات خود در موضوع نشست؛ از جمله لزوم حمایت از سرمایه گذاران، تأمین مواد اولیه تولیدات با قیمت های جهانی، تسویه مطالبات بخش خصوصی از دولت ، تأمین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی با کارمزد کمتر و ضرورت توجه متوازن به بخش کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری پرداختند.
این نشست با ارائه گزارش استانداران استان های الگوی اجرای اقتصاد مقاومتی ادامه یافت.
جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی به بیان توانمندی ها و مزایای سرمایه گذاری در این استان پرداخت و گفت: وجود 5 هزار واحد صنعتی ، 30 درصد صنعت چرم کشور، ثبت ملی 1800 اثر ملی در استان، مبادلات استانی با بیش از 100 کشور جهان و پایتخت جهانی ثبت شده فرش دستباف صادراتی از قابلیت های مهم استان آذربایجان شرقی برای موفقیت در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و ایجاد رونق و اشتغال در بخش های مختلف اقتصادی است.
رزم حسینی استاندار کرمان هم با ارائه گزارش قابلیت های متنوع استان کرمان در بخش ها کشاورزی – صنعت، معدن و گردشگری فرصت های متنوع سرمایه گذاری در این استان را به حاضران در نشست معرفی کرد.
بازوند استاندار لرستان هم ضمن ارائه گزارش شرایط استان، از وجود وجود 22 منطقه نمونه گردشگری، 18 شهرک صنعتی ، وجود صنایع پائین دستی پتروشیمی، 400 واحد سنگبری و زمین های مستعد کشاورزی در کنار تنوع مطلوب آب و هوایی را از جمله قابلیت های این استان بیان کرد.


١١:٠٣ - سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٧٠٣    /    تعداد نمایش : ٥٥٠  • آیتمی یافت نشد